SKLEP Polski English

5 Puchar Kościeliska

17 grudnia 2017 zawodami w Kościelisku rozpocznie się Puchar Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich. Tradycyjnie zawody na Podhalu cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko z powodu terminu, ale też wyjątkowej atmosfery.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko zapraszają na 5. Puchar Kościeliska, który odbędzie się 17 grudnia o godz. 11:00 na Chotarzu. Zawody rozgrywane techniką klasyczną na dystansie 10 km dla mężczyzn i 5 km dla kobiet są pierwszymi w tym sezonie zaliczanymi do Pucharu Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich. Trasy na Polanie Chotarz w Kościelisku należą do stosunkowo łatwych, to świetne miejsce na zainaugurowanie sezonu startowego.

W tym roku zawody będą częścią trzydniowego „Otwarcia Sezonu Zimowego w Gminie Kościelisko”, warto więc spędzić pod Tatrami cały weekend. Na turystów czeka wiele atrakcji, koncert, otwarcie stacji i wyciągów, kiermasz bożonarodzeniowy. Dla biegaczy najważniejszy będzie jednak niedzielny start w Pucharze Kościeliska.

Biuro zawodów zaplanowano w Domu Ludowym w Kościelisku przy ul. Nędzy-Kubińca 229. Numery będą wydawane w sobotę w godz. 17:00-19:00 oraz w niedzielę rano od 9:00 do 10:30. Opłata startowa przy zgłoszeniach przez internet wynosi 60 zł, a zapisując się na miejscu zapłacimy 70 zł za numer startowy, pamiątkowy medal oraz bon na posiłek po biegu.

Zawody w Kościelisku słyną nie tylko z dobrej atmosfery, ale także niezwykłych nagród dla zwycięzców licznych kategorii. 

Zapisy na stronie: www.zawodysportowe.info